ביטוח לרכב

ביטוח רכב

ביטוח רכב הינו אחד מבין הביטוחים החשובים ביותר. רבים מאיתנו נמצאים על הכביש שעות רבות במהלך השבוע ועלולים להיתקל בהפתעות לא נעימות. ביטוח רכב מבטיח לנו הגנה וכיסויים מפני נזקים שונים, הצפויים לרכב עצמו, לרכב הנפגע, או, חלילה, לנהג, לנוסעי הרכב או אף להולכי הרגל. אם כן, אילו סוגי ביטוח רכב קיימים בשוק הביטוחים וכיצד בוחרים את הביטוח הנכון והמתאים ביותר? על כך, בכתבה הבאה.

מהי פוליסת ביטוח רכב חובה?

ביטוח חובה הינו ביטוח רכב שחובה לעשותו. במידה ויימצא רכב על הכביש ללא ביטוח חובה, רישיונו של הנהג ברכב צפוי להישלל או שיקבל קנסות כבדים במיוחד. מטרתו של ביטוח רכב זה הינה להגן על נהג הרכב, נוסעי הרכב או הולכי הרגל במידה ואלה נפגעו כתוצאה מתאונת דרכים, בה היה מעורב הרכב המבוטח. בין אם מדובר בנזקים גופניים או נזקים נפשיים, תכסה חברת הביטוח המבטחת, נזקים אלה, וכל זאת בתנאי שמדובר בביטוח תקף, כמובן.

ביטוח רכב מקיף

ביטוח רכב מקיף הינו ביטוח רכב שנועד להגן על הרכב המבוטח או על רכב צד שלישי שנפגע מרכבו של המבוטח. ביטוח מקיף זה מכסה במקרים של תאונת דרכים (נזקי גוף אינם כלולים בביטוח זה), במקרים של גניבת הרכב, שריפה או כל מקרה אחר, המצוין במסגרתה של פוליסת ביטוח רכב זה.

ביטוח רכב צד ג'

ביטוח רכב צד ג' הינו ביטוח רכב חשוב במיוחד, שכן מתייחס למקרים, בהם פוגע הרכב המבוטח ברכב אחר. ביטוח רכב מסוג זה מכסה את נזקיו של הרכב האחר, ובתנאי שהתאונה נגרמה באשמתו של הרכב המבוטח. במידה והאשמה חלה על הרכב השני, תשלם חברת הביטוח של רכב זה. ביטוח צד ג' תקף לנזקי הרכב בלבד, לנזקים שנגרמו לרכוש אחר על ידי הרכב המבוטח אך אינו מכסה במקרים של נזקי גוף. אם בבעלותכם ביטוח רכב מקיף, אינכם נדרשים בביטוח רכב מסוג זה, שכן ביטוח מקיף מתייחס גם לצד ג' במסגרתו.

כיצד נקבעת עלותו של ביטוח רכב

גובה הפרמיה, במסגרתו של ביטוח רכב, בין אם חובה, מקיף או צד ג', נקבעת בהתאם לכמה קריטריונים: סוג הרכב (האם הרכב פרטי או מסחרי), האם לרכב כריות אוויר ואם כן כמה, מהו נפח המנוע של הרכב, מי הנהג הראשי הנוהג ברכב, מה גילו ומהי היסטוריית הנהיגה שלו וכדומה. בעלי רכבים ישנים במיוחד, יבחרו בביטוח צד ג' במקום ביטוח מקיף, שכן שבמקרה של תאונה, תיקון נזקי הרכב עלולים לעלות יותר משוויו של הרכב עצמו. ביטוח רכב צד ג' יהיה עדיף יותר גם על בעלי אופנועים או קטנועים. עבור אלה ביטוח רכב מקיף עשוי לעלות סכום כסף רב מאד (לאור הסיכון הרב הכרוך בנסיעתם) ולכן כפיתרון, יבחרו בביטוח צד ג'.

כיצד בוחרים ביטוח רכב מתאים?

כדי לבחור את הביטוח המתאים ביותר, ניתן להיעזר בסוכן הביטוח האישי או בחברות הביטוח. בנוסף, קיימים אתרי אינטרנט רבים המציעים מערכת להשוואת ביטוח רכב, המציגה באופן מיידי, לאחר חישוב מהיר, את אפשרויות הביטוח השונות. השוואה זו, בין ההצעות הרבות, מבטיחה את בחירתו של הביטוח המתאים והמשתלם ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *