אאודי

audi-a4

יצרנית הרכב הגרמנית המוכרת בעולם כולו בזכות המכוניות הספורטיביות שלה, נוסדה אי שם בתחילת המאה הקודמת (1910) ומאז שנת 1964 היא חלק מקונצרן הרכב של קבוצת פולקסווגן, שרכשה את מניותיה של החברה. רכבי אאודי הם שילוב בין רכבים ספורטיביים ויוקרתיים והטכנולוגיה של החברה הוכיחה את עצמה חזור והוכח במירוצים השונים שבה היא משתתפת.

מסורת של חדשנות ואמינות מכאנית

אאודי היא שילוב של ארבעה יצרני רכבים שהתאחדו תחת אאודי (שהיתה קיימת באופן עצמאי עוד קודם לכן), כדי ליצור את החברה שאנחנו מכירים היום. המורשת של אאודי לאורך כל ההיסטוריה היא מורשת של חדשנות טכנולוגית, הנדסה חכמה וחזקה וכמובן גם מורשת של פאר. החברה הביאה לעולם את רכב ה-TDI רכב מרוצים בעל הנעת 4X4 מסוג לה-מאנס אשר החידוש בו הוא מערכת הזרקת דלק משולבת עם הגדשת אוויר (טורבו) – המאפשרת ביצועים מעולים של המנוע וניצול טוב יותר של הדלק. טכנולוגיה זאת מיושמת ברכבים אחרים מתוצרת חברת פולקסווגן.

דגם A1

מובן כי קשה לדעת למה לצפות כאשר אתם עומדים לפני רכב של אאודי, אם לא נהגתם באחד קודם לכן. הטכנולוגיה העדיפה של אאודי מהווה שדרוג משמעותי ביותר של הרכבים של אאודי ונותנת לכם עוצמה כמו שלא הכרתם, גם עם מנועי 1.4 (בטכנולוגיית FSI), ההופכים אפילו רכב 3 דלתות קומפקטי לרכב ספורטיבי בעל הספק מדהים של 122 כ"ס עם מהירות מירבית של 203 קמ"ש (על פי נתוני היצרן).

דגם אאודי A3 – קומפקטית, אופנתית ויוקרתית

A3 היא אמנם אחת הנציגות של אאודי בקטגוריית הרכבים הקומפקטיים אך גם כאן אין מה לטעות: המדובר ברכב צנוע יחסית אם כי בעיצוב אלגנטי ביותר. את ה-A3 אפשר להשיג עם מנועי 1.4 ל' כמו אלה שהוזכרו לעיל, מנועי 1.8 בעלי הספק של 160 כ"ס ומהירות מירבית של 222 קמ"ש, מנועי TDI בנפח 2 ל' בעלי הספק של 140 כ"ס ומנועי FSI בנפח 2 ל' המציעים הספק מדהים של 200 כ"ס ומהירות מירבית של 238 קמ"ש. יחד עם מתלי אוויר פניאומטיים – צפויה לכם חווית נהיגה נעימה ומיוחדת בכל מקרה.

A4 ו-S4 – עד כמה שאפשר לקרוא לה כך – המשפחתית של אאודי

דגם ה-A4 של אאודי מיועדת להיות המכונית המשפחתית של אאודי, אולם מכל הכתוב לעיל אתם כבר יודעים, כי אין זה המצב בכל הנוגע אל רכבי אאודי. מכונית משפחתית עם מנועי 2 ל' היא כבר מכונית חזקה במיוחד. כאשר מוסיפים לזה את מנועי ה-FSI של אאודי, אתם מקבלים רכב בעל הספק של 211 כ"ס – הספק שנדיר למצוא בקרב הרכבים המשפחתיים של חברות הרכב.

זה המקום להתעמק במערכת הבטיחות של אאודי. המגנטיק רייד – תגבור טכנולוגי של בולמי הזעזועים של הרכב הנותן לכם יציבות עדיפה במצבי הנהיגה השונים; הספייס פריים, היא מסגרת מבנה אלומניום מעוצב, אשר מעניקה חוזק נדיר למבנה הרכב – שיגן עליכם במקרה של תאונה, וזאת תוך ניצול התכונות של האלומיניום כמתכת קלה.

מה- A5 ועד לR8, קצרה היריעה…
ישנם עוד דגמים רבים של אאודי המיובאים לישראל והמבטיחים חוויית נהיגה יוצאת דופן. כך למשל, ניתן לציין את ה-R8  מכונית ספורטיבית על כל המשתמע, מהעיצוב ועד למנוע – מנוע 4.2 ל' או 5.2 ל' עם טכנולוגיית FSI, המבטיחים לכם ביצועים של רכב ספורט: 420 כ"ס ו-526 כ"ס בהתאמה, והמאפשרים מהירויות מירביות שמעל 300 קמ"ש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *